| Length - Overall | - |
| Color | Black and Red |
| Voltage Rating | 60V |
| Ratings | - |
| Quantity | 1 Pair |
| Current Rating (Amps) | - |
| Material - Body | - |
| Material - Tip | - |
| Operating Temperature | - |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Connection Type | 0.080" (2.00mm) Probe Tips |
| Length - Tip | 2.000" (50.80mm) |
| Tip Type | Long Probe Tip |