| Applications | Audio |
| Function | Audio ADC/Amplifier |
| Interface | I2C, I2S, TDM |
| Mounting Type | - |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Package / Case | - |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Specifications | 115dB |
| Supplier Device Package | - |
| Voltage - Supply | 6V ~ 18.5V |