| Applications | Pre-Amplifier |
| Function | Fully Integrated Processor |
| Interface | I2C, I2S |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 36-PowerBFSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Series | Sound Terminal™ |
| Specifications | Full Flexible Amplification |
| Supplier Device Package | PowerSSO-36 EPD |
| Voltage - Supply | 5V ~ 26V |