| Applications | Audio Systems |
| Function | Audio Tone Processor |
| Interface | Serial |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 32-LSSOP (0.220", 5.60mm Width) |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Specifications | - |
| Supplier Device Package | 32-SSOP |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V, ±10V ~ 18V |