| Applications | Audio Systems |
| Function | Audio Tone Processor |
| Interface | I2C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 20-SOP (0.197", 5.00mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Series | - |
| Specifications | - |
| Supplier Device Package | 20-DMP |
| Voltage - Supply | 7.5V ~ 13V |