| Applications | Audio Systems |
| Function | Audio Signal Processor |
| Interface | Serial |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Specifications | - |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |