| Applications | Audio |
| Function | Audio Tone Processor |
| Interface | I2C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 28-LSSOP (0.220", 5.60mm Width) |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Specifications | - |
| Supplier Device Package | 28-SSOP-B |
| Voltage - Supply | 7V ~ 9.5V |