| Applications | Audio |
| Function | Volume Control |
| Interface | I2C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Channels | 6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 24-SOP (0.213", 5.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Specifications | -109dB |
| Supplier Device Package | 24-SSOP-A |
| Voltage - Supply | 7V ~ 9.5V |