| Product Status | Obsolete |
| Type | Subrack Kit |
| Height | 6U = 10.500" (266.70mm) |
| Card Size Range | 9.187" H x 13.390" L (233.35mm x 340.11mm) |
| Guide Method | No Card Guide |
| Material | Aluminum |
| Series | VectorPak™ CCK |
| Size / Dimension | 16.360" L x 19.000" W (415.54mm x 482.60mm) |