| Series | VectorPak™ CCA |
| Type | Assembled Subracks with Card Guides |
| Size / Dimension | 8.500" L x 7.400" W (215.90mm x 187.96mm) |
| Height | 3U = 5.250" (133.35mm) |
| Card Size Range | 3.937" H x 8.660" L (100.00mm x 219.96mm) |
| Guide Method | Guide Plate |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |